Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Podsumowanie kampanii wyborczej

dodano 2014-11-14 19:43 w kategorii: Informacje

Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD-Lewica Razem prowadził aktywna kampanię w całym województwie. Jako jedni z pierwszych bo już 10 października 2014 r. zarejestrowaliśmy listy kandydatów na radnych do Sejmiku Województwa Lubuskiego dołączając prawie pół miliona podpisów popparcia. Wśród wszystkich kandydatów, aż 43% stanowią aktywne i kompetentne kobiety. Rada Wojewódzka SLD w podkomisjach przygotowała i opracowała program dla Lubuszan składający się z 10 najważniejszych punktów. Punkty programu stały się tematami 9 konferencji prasowych, które SLD przeprowadziło w dwóch stolicach Województwa Lubuskiego sukcesywnie po dwie w tygodniu.

1. Gospodarka i współpraca zagraniczna

2. Równomierny rozwój infrastruktury transportowej

3. Finanse publiczne

4. Polityka kadrowa

5. Aktywizacja rynków pracy

6. Oświata, Kultura i Kultura fizyczna

7. Ochrona środowiska i działania przeciwpowodziowe

8. Zdrowie i opieka socjalna oraz Lubuska opieka zdrowotna - wyzwania współczesności

9. Optymalne wykorzystanie srodków Unijnych


 

W trakcie kampanii do Województwa Lubuskiego zawitał przewodniczący SLD Leszek Miller, który aktywnie, wśród ludzi wspierał naszych kandydatów na wszystkie szczeble samorządu w Zielonej Górze, Lubsku, Krośnie Odrzańskim, Słubicach i Sulęcinie. Podczas otwartych spotkań z premierem Millerem dopisała frekwencja i każdy mógł z nim porozmawiać. Nasi kandydaci zawsze byli blizej ludzi i byli bardzo widoczni we wszystkich miastach Województwa Lubuskiego nie tylko na wielkoformatowych bilbordach ale również z ulotkami wśród wyborców.

Przedstawiciele SLD wygrali debaty wyborcze przygotowane przez media. Tomasz Wontor pokonał konkurentów w TVP Gorzów Wielkopolski, a Edward Fedko w Radiu Zachód.

Nasi kandydaci są merytoryczni i kompetentni. Dołącz do nas w wyborach 16 listopada by było zdrowo, bezpiecznie i samorządnie. Głosuj na liste nr 6 SLD-Lewica Razem.

>> Podsumowanie kampanii wyborczej SLD-Lewica Razem w RTV Lubuska <<

>> Podsumowanie kampanii wyborczej SLD-Lewica Razem w Radiu Zachód <<

 Komentarze

Wydarzenia

 • Uroczystości związane z 73. rocznicą Bitwy pod Gruszką

  godzinę temu

  24. września odbyły się uroczystości związane z 73. rocznicą Bitwy pod Gruszką. Organizatorem był Sojusz Lewicy Demokratycznej, który co roku przypomina mieszkańcom regionu o tej bitwie. W uroczystościach wzięli udział m.in.: Przewodniczący SLD Włodek Czarzasty, Sekretarz Generalny SLD Marcin Kulasczytaj więcej»

 • Zemke: Propagandowy prestiż bez konkretów

  4 godziny temu

  - Przy okazji wizyty szefa MON w Pentagonie powinny paść deklaracje, które będą miały przełożenie na jakość polskiego wojska. Ich brak każe przypuszczać, że spotkanie ministra Macierewicza z sekretarzem obrony USA miało wymiar polityczno–propagandowy – mówi w rozmowie z Onetem Janusz Zemke, europoseczytaj więcej»

 • Liberadzki: AfD nie jest dobrą alternatywą

  4 godziny temu

  - Dwie partie wiodące powinny po tej wielkiej koalicji się rozejść i stworzyć zdrową alternatywę – powiedział prof. Bogusław Liberadzki komentując sondaże exit poll po wyborach Niemczech.czytaj więcej»

 • Czarzasty: Nie podpiszę się pod hasłem "znienawidzić elektorat PiS-u”

  3 dni temu, 2017-09-22

  - Na pewno nie będę się podpisywał pod prymitywnym hasłem „znienawidzić elektorat PiS-u”, bo cokolwiek budowane na nienawiści, jest głupie i niestabilne – mówił w Radiu Dla Ciebie Włodzimierz Czarzasty.czytaj więcej»

 • Senyszyn: Donos do CBA ma odwrócić uwagę od istoty sprawy

  4 dni temu, 2017-09-21

  - PiS robi to na bezczelnego, a cała afera z donosem do Centralnego Biura Antykorupcyjnego ma za zadanie odwrócić uwagę od tych nieprawidłowości związanych z wydaniem 19 mln złotych na kampanię „Sprawiedliwe Sądy” - oceniła prof. Joanna Senyszyn komentując sprawdzanie przez CBA współpracowników premczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.